HAKKIMIZDA


İAR

1996 yılında T.C. Hazine Müsteşarlığı ve İstanbul Altın Borsası’nın katkılarıyla kurulan İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş. kurulduğu günden bugüne gösterdiği gelişim ve sağladığı güven ile altın sektöründe ülkemizde ve dünyada kendisini ispat etmiş ve sektörün lider firması olarak ülkemizi uluslarası arenada temsil eden Global şirketler arasında yerini almıştır.

İstanbul Altın Rafinerisi dönem içerisinde kıymetli metallar rafinasyonu alanında kabul edilen ve dünyada sadece 71 adet olan en iyi rafineriler listesinde ilk 10’a girmektedir. Bunun yanı sıra Gramaltın üretimini Türkiye’de ilk defa başlatarak sektöre bu konuda da öncülük etmiştir.

İAR GRAMALTIN

Yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması için 2011 yılında başlatmış olduğu altın bankacılığı projesini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve her kesimin ulaşabileceği şekilde yaygın ağ kurmak amacıyla, belirli gün ve belirli lokasyona bağlı kalmaksızın haftanın her günü* en yakın ADN üzerinden , altın yatırabilme imkanını sunan KAD-SİS projesini hayata geçirmek ve gelişen dünya standartlarına paralel devamlı geliştirmek amacıyla İstanbul Altın Rafinerisi vizyon, misyon ve değerlerine paralel olarak kurulan KADSİS KIYMETLİ MADENLER VE MADENCİLİK A.Ş. tamamen bu amaç için çalışmaktadır.

KAD-SİS

İstanbul Altın Rafinerisi AŞ sektördeki öncülüğünü 2011 yılında yastık altı altınlarının ekonomiye kazandırılması projesi (Altın Bankacılığı Sistemi)’ ni hayata geçirerek devam ettirmiş ve şu an hayata geçirmekte olduğu KADSİS (Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi) projesi ile yine dünyada bir örneği bulunmayan bir projeye imza atarak, bütün buluş ve fikri mülkiyet hakları uzun yıllar süren emek sonucu üretilen bu proje ile halkımızın yastık altındaki altınlarını anlaşmalı kuyumcular aracılığı sistem içerisindeki banka hesaplarına anında aktarılmasını sağlamak amacıyla özel yazılım ve donanımları geliştirerek Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS)’i Kurarak hayata geçirmiştir.


* Sisteme dahil olan bankalarda iş günleri ve mesai saatleri içerisinde işlem yapılabilmektedir.


İşlem Yapmak
İstiyorum