KAD-SİS ile altınlarınız yastık altında değil, güven altında!

Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS), altınlarınızı seçkin kuyumcular aracılığıyla haftanın her günü banka hesabınıza kolayca ve güvenle aktarmanızı sağlar. Üstelik masraf ödemeden, belli bir günü beklemeden.

KAD-SİS'e Dahil Olan Bankalar

Yetkinlikler image

73+

İlde ADN Üyesi

10+

Sisteme Dahil Olan Bankalar

273+

ADN Üyesi

KAD-SİS'in Avantajları Saymakla Bitmez

KAD-SİS Image

Altınlarınızı KAD-SİS ile güvence altına almanın avantajları saymakla bitmez!

Altınlarınızı bankadaki altın hesabınıza, belirli bir günde belirli bir banka şubesinde altın günü olmasını beklemeden aktarabilirsiniz.

ADN'lerde yapacağınız işlemler için hiçbir masraf ödemezsiniz.

Türkiye’nin her yerinde altınlarınızın KAD-SİS dahilindeki ADN’lerde doğru ve standart değerleme oranları ile değerlendirilir. ADN'ler arasında farklılık olmaz.

Sistemde Alım/Satım yapılmadığı için herhangi bir kur kaybı yaşamazsınız.

Bozdurma/nakde çevirme yapılmaz, sadece saf altın karşılığı hesaplanır.

ADN'de yaptığınız işlemler, kamera kaydı altında ve her adımda SMS ile onay alınarak tamamen güvenli şekilde gerçekleştirilir.

ADN’lerde kurulu yazılım sistemi bankalarla entegre olduğundan, tüm işlemler güvenli bir şekilde siz ADN’den ayrılmadan anında tamamlanır.

KAD-SİS

Evinizde sakladığınız altınlarınızı banka hesabınıza aktararak çalınma, kaybolma riskini önlemiş olursunuz.

Altınlarınız banka hesabınızda saklandığı için kiralık kasa masrafı ödemezsiniz.

Banka hesabına aktardığınız altınlarınızdan dilerseniz vadeli hesap seçimi ile altın cinsinden faiz ya da kar payı elde edebilirsiniz.

Banka altın hesapları, gerçek kişiler için 400.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.

Yastık altında durmak yerine banka hesabında güvence altına aldığınız altınlarınız size farklı bankacılık işlemlerinde katma değer sağlayabilir, hesabınızdaki altınlarınızı teminata saydırıp nakdi kredi kullanabilirsiniz.

Tüm kişisel faydaların ötesinde, ülke ekonomisine sağladığınız katkı ile ekonomimiz büyüyerek daha güçlü ekonomiye sahip oluruz.

Altın hesaplama aracımızla evdeki altınlarınızın değerini öğrenmek ister misiniz?
Hemen Hesapla

Seçkin kuyumcular ADN oluyor, KAD-SİS ile avantajları yakalıyor!

KAD-SİS Image

Seçkin kuyumcular KAD-SİS'e katılıyor, Altın Değerleme Noktası (ADN) olarak avantajları yakalıyor.

Siz de hemen ADN olmak için başvurun, hem KAD-SİS'in avantajlarından faydalanın hem müşterilerinize değer yaratın, hem de ülke ekonomimize değer katın.

Altın Cinsinden Fiziki Varlıkların Sisteme Kazandırılması (FATSİ)

Fatsis Image

"Fatsi" Nedir?

Fatsi, yastık altında tutulan altınların KAD-SİS yapılarak finansal sisteme gramaltın bazında aktarılarak dahil edilmesi sonrası, müşterinin bankaya talep iletmesi ile başlayan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın teşviki ve desteği ile yatırımcıyı kur oynaklıklarına karşı koruma altına alarak, kur düşse de yükselse de kazanmasını sağlayan bir ekonomik modeldir.

Neden Fatsi Yapmalıyım?

Kur oynaklıkları sebebi ile meydana gelen dalgalanmalar yatırımcıyı sağlıklı karar almak konusunda zorlarken, Fatsi bu konuya kesin bir çözüm sunmaktadır. Fatsi ile TCMB yatırımcıyı olumsuzluklara karşı korurken altın düşse de yükselse de kazanç garantisi vermenin yanında altın bazında yıllık en az %4 ek getiri avantajı sunmaktadır.

Fatsi Sistemi nasıl işler?

Fatsis Image

KAD-SİS yaparak, fiziki altınlarınız sisteme dahil bankalarda açılmış altın hesabınıza gram cinsinden aktarılır.

Hesabınızın bulunduğu banka ile temasa geçilerek Fatsi'ye geçme talimatı verilir.

Bankanızın işlemleri gerçekleştirmesi ile; KAD-SİS yaparak aktarmış olduğunuz toplam altının gramı üzerinden TCMB tarafından belirlenen oranlarda fazladan gram altın anında hesabınıza ilave edilir.
Gram altınlarınız TCMB tarafından belirlenen altın kuru üzerinden Türk lirasına çevrilerek 3, 6 ay veya 1 yıl vadeli Kur Korumalı Türk lirası mevduat veya Kur Korumalı Türk Lirası katılma hesabı açılır.

Açılan hesaba vadesine göre değişen oranlarda TCMB tarafından ek getiri imkanları sağlanır. İlave getiri tutarları, dönüşümü yapılan altın miktarı üzerinden yıllık bazda 3 ay vadeli hesaplar için %2, 6 ay vadeli hesaplar için %3, 1 yıl vadeli hesaplar için %4 olarak hesaplanır.

Hesap sahibinin vade sonu fiyatı üzerinden hesaplanan altın bazında anaparasının korunması ve ilave getiri elde etmesi esastır.

Fatsi'nin garantisinden ve ilave getirilerinden faydalanabilmek için hesap açılışında belirlenen vadenin beklenmesi gerekir. Vadesinden önce kapatılan hesaplar bu garanti ve ek getiri hükümlerine tabii değillerdir.

KAD-SİS Çok yakınınızda!

KAD-SİS, Seçkin kuyumculardan oluşan 300’ü aşkın Altın Değerleme Noktası’yla (ADN), size çok yakın!

İletişim

Müşteri Hizmetleri

444 1 537

Adres: Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak Kuyumcukent No: Z015, 34197 Bahçelievler/İstanbul

Fax: +90 212 603 01 10

E-mail: bilgi@kadsis.com

KALİTE POLİTİKASI


ÇEVRE POLİTİKASI


BGYS POLİTİKASI


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI